Häädemeeste keskkooli kroonika 2016-2017
  • Esileht
  • Info
  • Pildid
  • I Veerand
  • II Veerand
  • III veerand
  • IV Veerand

IKT õpilaskonverents

15. veebruaril käisime meie, 9 õpilast - Liisa Viirna, Sandra Siirak, Margaret Tähiste, Erin Triin Männi, Raikki Reinah, Richard Aljaste, Kaur Kevin Kivimurru, Joonas Kangruoja - ja õpetaja Kalmer Hütt Kuressaare IKT õpilaskonverentsil Saaremaa Ühisgümnaasiumis.
Hommikul kell 8.15 ootas meid buss, transport õpilastele oli tasuta. Poolel teel võtsime peale ka Lihula kooli gümnasistid.
Kohale jõudnud, ootasid meid ees loengud, mis olid infotehnoloogiast ehk IT-st.
Kell 12 oli konverentsi avamine. Edasi jätkusid loengud.
Esimese loengu "Elon on uus Kanye" esitas Kadri-Liis Kusmin, Proekspertist. Ta rääkis programmeerimisest  ja sellest, et IT-inimesed ei ole üldse sellised nagu neid ette kujutatakse. Ta avaldas lootust, et ta kohtab tulevikus paljusid loengus viibijaid enda kolleegidena.
Peale 10-minutilist pausi ja algas järgmine loeng "Rika Games'i lugu - haridusliku mobiilimängu loomine "Bit by bit" näitel", mille esitas Kaspar Roost Swedbank-ist. Ta rääkis mängust nimega "Bit by bit", mis on eelkõige mõeldud algklasside lastele, kuid seda võivad mängida ka kõik vanemad. Selle mängu valmistamiseks kulus 82 pühapäeva. Nüüd on see valmis ja Eesti territooriumil tasuta. Mõlemad loengud kestsid 45 minutit.
Lõunaks olid kokad valmistanud salatit, kooki ja saiakesi.
14:20 hakkas I töötubade voor. Igaüks sai ennast registeerida kahte töötuppa. Töötube oli kokku seitse:  
  • Mobiilimängu programmeerimine.
Töötoas loob iga osavõtja Microsoft Touch Develop keskkonnas mobiilimängu. Töötuba sobib õpilastele, kellel pole varasemat programmeerimise kogemust, kuid kes soovivad saada ettekujutust, mida programmide ja äppide tegemine endast kujutab.
  • Boe-Bot roboti programmeerimine.
Töötuba annab sulle võimaluse Boe-Bot roboti programmeerimiseks. Programmeerimisülesannetena on võimalus valida joonejälgimise, kaugjuhtimispuldiga juhtimise ning kauguse mõõtmise vahel. Töötoa jooksul õpitakse tundma roboti ülesehitust ning programmeeritakse robot vastavalt valitud ülesandele.
  • Äriprotsessi simulatsioon.
Äriprotsesside juhtimine on tänapäeval kesksel kohal, et muuta erinevaid ettevõtlustegevuse protsesse tõhusamaks. Protsessi juhtimisega püütakse leida võimalikke kitsaskohti, tõsta tootlikkust ja vähendada ressursikulu. Töötoa raames viiakse läbi äriprotsessi toimimise ja ressursikulu (aeg, inimesed, ruumid, seadmed ja raha) läbimängimine ehk simulatsioon.
  • Arduino kontrolleri programmeerimine.
Töötuba annab võimaluse koostada juhendi järgi lihtsa elektroonse süsteemi, mis reageerib puudutusele ning vilgutab selle põhjal tulukesi. Loodav süsteem koosneb arvuti abil programmeeritavast mikrokontrollerist, temperatuuriandurist, LED-tulukestest ja neid ühendavast elektriskeemist. Temperatuuriandurit kasutatakse puudutuse tuvastamiseks. Tunniajase töö käigus saadakse võimalus programmeerida etteantud juhendi järgi mikrokontroller ja ühendada elektriskeem. Kui aega jääb üle, saab süsteemi oma ideede põhjal veel edasi arendada! Töötoa lõpuks on kogemus, kuidas käib igapäevane elektroonsete süsteemide arendamine elektroonikaettevõtetes Eestis ja mujal maailmas!
  • Ideede töötuba (Swedbank).
Ideede töötuppa on oodatud kõik mõttepärlitest pakatavad õpilased, kes soovivad õppida viise, kuidas lihtsast mõttest arendada tulevane „miljoni-ettevõtmine“. Swedbanki digitaalse panganduse UX tiimi juhi Kaspar Roosti juhendamisel jagunetakse meeskondadesse ning asutakse ideid genereerima. Seejärel valib iga tiim välja oma parima idee ning püüab selle sõnastada viisil, kus seda saab esitada teistele (pitch). Selle käigus tutvutakse „lean canvas“ metoodikaga, mis annab esialgse arusaama idee teostatavusest ja ärimudeli potentsiaalist (probleemid, lahendused, konkurentsieelised jms).
  • Terviseandmete monitooring ja analüüs.
Uurime kuidas on võimalik jälgida inimese elutähtsaid tervisenäitajaid ning vaatame, milliseid võimalusi pakuvad selleks kaasaegsed IT-lahendused. Töötoa käigus on osalejatel võimalik ka endal jälgida oma südame elektrilist ja mehaanilist tööd, uurida aktiivsusmonitoride tööpõhimõtet ja kontrollida nende täpsust ning rohkem teada saada oma veresoonte tervise kohta.
Enne II töötubade vooru oli praktiline loeng - "Tudengivormel". Tudengivormel on Tallinna Tehnikaülikooli ja Tallinna Tehnikakõrgkooli ühisprojekt, millesse on kaasatud mitmed erineva taustaga noored. Vormeleid on ehitatud juba 10 aastat ning hetkel on valmis kümnes vormel, millega käiakse üle maailma võistlustel. Loengus anti ülevaade, kes on need, kes seda teevad ja miks ning kuhu on nad tänaseks ehitamisega jõudnud. Lisaks anti lühike ülevaade trükkplaadi ehitusest ning vormeli tehnilisest ehitusest.
15:30 hakkas II töötubade voor.
16:30 hakkasime tagasi sõitma ning Häädemeestele jõudsime tagasi kell 20:20.
Õppereis Saaremaale läks väga hästi ning jäime rahule. Õppisime palju infotehnoloogia  kohta ja nii mõnelgi tekkis väike pisik sellele alale õppima minna.

Sandra Siirak
10. klass

Powered by Create your own unique website with customizable templates.
  • Esileht
  • Info
  • Pildid
  • I Veerand
  • II Veerand
  • III veerand
  • IV Veerand